Wycieczka do Pułtuska

Dnia 23 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Pułtusku. Ciekawą lekcję savoir-vivre’u przeżyli w pułtuskim zamku. Sztuka jedzenia i zachowania się w sytuacjach, gdy zapraszamy gości lub sami jesteśmy zapraszani nie jest „nauką prostą ani małą”, a jakże się przydaje w rozmaitych sytuacjach towarzyskich. A wszystko to odbywało się we wnętrzach pułtuskiego zamku usytuowanego na niewielkim wzgórzu nad Narwią. Ta szczególna atmosfera naukę zamieniła w przyjemność. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieli się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla uczniów obiedzie mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce. Wycieczka przyniosła wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.