26 maja 2014 roku odbyła się Gala Finałowa Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literacko – Multimedialnego „Jego życie… – o życiu i twórczości Jana Pawła II” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

Dwie uczennice z naszej szkoły znalazły się wśród laureatów i otrzymały wyróżnienia: Karolina Kowalska z klasy VI w kategorii multimedialnej oraz Natalia Okońska z klasy VI w kategorii literackiej.

Prace laureatów stały się inspiracją do wydania tomiku „Jego życie…. – o życiu i twórczości Jana Pawła II”. Na publikację składają się wiersze dzieci i młodzieży oraz prace plastyczne.