Na początku maja uczciliśmy 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczysty apel poświęcony pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji przygotowali uczniowie klas IV-VI, 13 Gromada Zuchowa „Wesołe Skrzaty” oraz szkolny chór. Młodzi artyści przypomnieli nam sylwetki postaci, dzięki którym doprowadzono do uchwalenia tak ważnego dla Polski dokumentu. Wagę tego święta podkreśliły piosenki o miłości do ziemi ojczystej i szacunku do niej.

Na koniec Pan Dyrektor Sławomir Przybylski podziękował młodym artystom oraz ich opiekunkom: Katarzynie Dyja i  Ewie Golis za przygotowanie apelu i przypomniał, iż oprócz Święta Konstytucji 3 Maja będziemy również obchodzić Dzień Flagi. W związku z tym podkreślił, jak ważne jest poczucie narodowej więzi i duma z symboli naro