Festyn „Z nami bezpieczniej”

29 maja 2012r. nasza szkoła brała udział w VI Festynie Rekreacyjno – Sportowym „Z Nami Bezpieczniej” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu  z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

 

Festyn poprzedzony był konkursem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wiedzy o policji oraz konkursem w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W konkursie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczeń klasy V Piotr Relidziński zajął II miejsce, a uczennica klasy IV Milena Dyja – V miejsce.

W ramach festynu na płycie stadionu rozegrane zostały następujące konkurencje sportowe: hydronetka, rzut do celu, slalom między tyczkami i tor przeszkód. W konkurencji „tor przeszkód” nasza drużyna w składzie: Kacprzak Natalia, Kosiorek Łukasz, Jęczarek Patryk i Kosiorek Zbigniew zajęła IV miejsce.

Zwycięzcy konkursu i konkurencji sportowych otrzymali okolicznościowe dyplomy i  nagrody ufundowane przez lokalne władze oraz licznych sponsorów.

Oprócz konkurencji sportowych na uczniów czekało wiele innych atrakcji, między innymi: pokaz ratownictwa medycznego na przykładzie symulowanego wypadku samochodowego z udziałem strażaków, harcerzy oraz ratowników medycznych, akcje obezwładniania niebezpiecznego przestępcy przez policjantów, pokaz tresury psów służbowych z pozorantem i sztuk walki zaprezentowanych przez młodzież z sierpeckiego PUL o profilu wojskowym. Nie zabrakło również policyjnych radiowozów, łodzi motorowej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sprzętu policyjnego.

Miłym dodatkiem było mnóstwo słodyczy, napojów oraz uwielbiana przez wszystkie dzieci wata cukrowa, przygotowywana przez członków i wolontariuszy Stowarzyszenia SERCE – SERCU.