Zajęcia integracyjne „Co zrobić ze swoją złością?”

Dnia 17 kwietnia 2015 roku odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas I – III „Co zrobić ze swoją złością?” Głównym celem zajęć było wdrażanie uczniów do radzenia sobie z przejawami agresji w życiu codziennym. W trakcie zajęć towarzyszyły uczniom emblematy „Buźki” z różnymi nastrojami oraz „Drzewo dobra” i „Drzewo zła”. Każda klasa wwraz z nauczycielem przygotowała scenki, w których widoczne były różnorodne przejawy agresji:

• Klasa I – „Bójka dwóch kolegów”
  • Klasa II – „Odmowa pożyczenia mazaków”
  • Klasa III – „Obgadywanie koleżanki”

Po obejrzeniu scenek uczniowie omawiali różne zachowania dzieci, a następnie przyklejali do „Drzewa dobra i zła” kartki ze zdaniami, uzasadniając wybór drzewa. Zwyciężyło „Drzewo dobra” i otrzymało najwięcej uśmiechniętych buźek. Na pożegnanie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami utworzyło krąg bawiąc się wspólnie, a hasło, które towarzyszyło nam w czasie zajęć „Szanuj innych, a inni będą szanować ciecie” zostało w pełni zrozumiałe.