Pedagogizacja rodziców z oddziały przedszkolnego” „Dojrzałość szkolna dzieci” i „Wady wymowy”

W dniu 30 maja 2012 roku wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Magdalena Domańska zorganizowała w naszej szkole spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego, z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu Panią Iwoną Wawrzyniak – logopedą oraz Panią Izą Paczkowską – pedagogiem.

Pierwsza część spotkania poświecona była „Dojrzałości szkolnej dzieci” i omówione zostały zagadnienia związane z rozwojem fizycznym, umysłowym, emocjonalno-społecznym dzieci, oraz dojrzałością do czytania, pisania i uczenia się matematyki.

Druga część dotyczyła „Wad wymowy”, pokrótce przedstawione zostały etapy rozwoju mowy dziecka (okres melodii, wyrazu, zdania, swoistej mowy dziecięcej), rodzaje wad wymowy i przyczyny ich powstawania. Pani Wawrzyniak udzieliła również kilku wskazówek dotyczących zapobiegania nieprawidłowościom w rozwoju mowy.

Spotkanie niewątpliwie rozwijało wiele wątpliwości i pozwoliło na znalezienie odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania.