Biwak w Szczutowie

Kartka z Kroniki

13 gromady zuchowej  „Wesołe Skrzaty” – „Biwak”.

Zaplanowaliśmy biwak gromady w Szczutowie nad jeziorem i tam zostały skierowane nasze drogi życia. Pojechało nas 8 osób. Wypoczynek trwał 2 dni, od 11 do 12 czerwca 2012r. Komendantem biwaku była dh. phm. Katarzyna Dyja.

Głównym celem wyjazdu było: uwrażliwianie na piękno przyrody, ochrona naturalnego środowiska człowieka, podnoszenie sprawności fizycznej poprzez gry, zabawy i spacery na świeżym powietrzu, kształtowanie właściwych postaw etycznych poprzez uczenie odpowiedzialności, wzajemnego szacunku, pomocy, samodzielności, zwracanie uwagi na kulturę zachowania.
Pierwszego dnia o godzinie 10:00 wyruszyliśmy samochodami osobowymi spod szkoły do Ośrodka Wypoczynkowego w Szczutowie. Na miejsce zakwaterowania dotarliśmy pełni emocji i pogody ducha. Powitało nas słońce i ciepło. Pierwsze wspaniałe widoki jeziora i lasów ucieszyły wszystkie zuchy. Po zakwaterowaniu w domku letniskowym postanowiliśmy poznać okolicę. Zwiad terenowy rozpoczęliśmy od atrakcyjnego placu zabaw. Do wieczora poznaliśmy wszystkie tajniki terenu. Pod koniec dnia jak tradycja nakazuje przygotowaliśmy ognisko. W blasku ognia śpiewaliśmy harcerskie piosenki, pląsy zuchowe, uczestniczyliśmy w konkursach przygotowanych przez drużynową. Ognisko zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek i konsumpcją. Był to wspaniały dzień, pełen emocji i bogaty w wydarzenia.
Drugi dzień powitał nas jeszcze większą dawką słońca. Na początek wspólnie przygotowaliśmy śniadanie. Następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach programowych. Pogoda pozwoliła nam także na zabawę na brzegu jeziora. Słoneczko szybko osuszyło nasze mokre stopy, ręce, a w niektórych przypadkach spo