Uroczystość wielkanocna połączona z warsztatami plastycznymi dla rodziców

Tradycyjnie przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się uroczysty, świąteczny poranek pod hasłem „Tradycje wielkanocne”. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy III i VI pod kierownictwem wychowawczyń: p. Janiny Blicharz i p. Iwony Wiśniewskiej. O oprawę muzyczną zadbała p. Ewa Golis i dziewczęta z koła muzycznego.

W odświętnych ubraniach i przebraniach uczniowie śpiewali piosenki i recytowali okolicznościowe wiersze przybliżając widzom tradycje tych najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich. Występ młodych artystów wprowadził radosną i świąteczną atmosferę. Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci złożyły życzenia  zgromadzonym i zaprosiły rodziców na warsztaty plastyczne. Uczestnictwo w warsztatach było dla wszystkich uczestników okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współpracy i współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci. Możliwość wspólnej pracy poprzez twórczość artystyczną sprawiły dużo radości i dzieciom i rodzicom.